40 metrów serdeczności

„Miło cię widzieć” – taki napis o szerokości 40 metrów zawiśnie na przełomie roku na Moście Gdańskim. Po wielu perturbacjach właśnie ta świecąca konstrukcja zwyciężyła konkurs na „Neon dla Warszawy”. I słusznie – od początku był to najlepszy projekt! //

Neon autorstwa Mariusza Lewczyka został właśnie okrzyknięty zwycięzcą plebiscytu zorganizowanego przez Muzeum Neonów i firmę RWE. Zdetronizowano bowiem nieszczęsne „Warszawskie Słoiki”, których twórcy dopuścili się oszustwa.

Informacje o tym, że Karol Murlak i Magdalena Czapiewska, którzy początkowo dostali pierwsza nagrodę, kupowali głosy na swój słoikowy projekt krążyła po mieście już od kilku miesięcy. Dopiero teraz jednak organizatorzy konkursu potwierdzili ją i oficjalnie odebrali parze tytuł zwycięzcy.

z14831850Q

materiały promocyjne

Komentować tego oszustwa nie ma co. Szkoda czasu. Tym bardziej, że rozgoryczenie związane z działaniami „słoików”, szybko można przełknąć, patrząc na optymistyczne „Miło cię widzieć”. Praca ta od początku była dla mnie faworytem! Nie tylko wzbudza sympatię, lecz także sprawia, że dzięki niej rzeka ożywa!

– Wystarczy, aby wywoływała uśmiech wśród osób ją oglądających. Docelowo i tak ma być przecież tylko tłem do życia, jakie się będzie toczyć nad Wisłą – mówi Lewczyk i dodaje: – Dodatkowo, w obliczu kontrowersji związanych z neonem Słoiki, mam nadzieję, że będzie zobowiązywała mieszkańców Warszawy do serdeczności i wyzbycia się ksenofobii. Być może dzięki temu zyska kiedyś status symbolu Warszawy.

materiały promocyjne

materiały promocyjne

Neon, który ma 40 metrów szerokości i 1.5 metra wysokości jeszcze w tym roku ma być montowany na Moście Gdańskim od strony południowej. Początkowo była mowa o Poniatowskim, ale ze względów technicznych pomysł ten upadł.

– Nie jest jednak tak, że nowe umiejscowienie deprecjonuje projekt, albowiem jego wymowa będzie równie silna – podkreśla Lewczyk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: