Warszawa dobrze zaaranżowana

Dzięki piątej edycji „Warszawy w budowie”, odbywającej się pod hasłem „Zawód: architekt” odkryć można nie tylko specyfikę projektowania dla miasta, lecz także mocno zapomniane ostatnimi czasy wnętrza Muzeum Historycznego Warszawy. Doskonała aranżacja przestrzeni wystawowych to jeden z największych atutów całego przedsięwzięcia. //

W Muzeum Historycznym byłam ostatnio chyba w podstawówce. I nawet nie jest mi specjalnie wstyd z tego powodu, bo nie da się ukryć, że przez ostatnie dekady program tej instytucji nie był adresowany do mojej grupy wiekowej. Po niedawnej zmianie na najwyższych szczeblach instytucji widać, że muzeum na staromiejskim rynku ma aspiracje do stania się nowoczesną, otwartą również na młodych, placówką.

Nie ma więc co się dziwić, że w tym roku MHW jest współorganizatorem największego festiwalu projektowania – „Warszawy w budowie”. To w jego wnętrzach oglądać można główną wystawę festiwalu.

P1090221

P1090230

P1090242

P1090226

Aranżacja tej przestrzeni, oparta o motywy zaczerpnięte z projektów technicznych robi naprawdę duże wrażenie. Inspiracja czarno-białym wydrukiem rysunków wygenerowanych przez program komputerowych jest tu wszechobecna.

Nad projektem wystawy czuwa pracownia 137kilo (ta, która z WWA robi Służewski Dom Kultury), a jej producentem jest Joanna Trytek. W sobotę (19.10) zaplanowano otwarte oprowadzanie po wystawie z 137kilo.

Więcej o MHW znajdziecie tutaj, a program festiwalu WWB ściągniecie tu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: