Dostałam taki oto list. Od prezydent

„Dwa lata temu wspólnie stworzyliśmy Program Rozwoju Kultury. Zadeklarowaliśmy, że będziemy dążyć do tego, by Warszawa stała się miastem o różnorodnej ofercie kulturalnej, w której każdy może znaleźć coś dla siebie, miastem, które mieszkańcy lubią i mogą spędzać swój czas z kulturą, współtworząc ją lub w niej uczestnicząc.

Jednym z priorytetowych postanowień tego dokumentu, który był postulowany przez środowisko ludzi kultury, było obsadzanie najważniejszych stanowisk związanych z kreowaniem polityki kulturalnej miasta w drodze konkursu. W ubiegłym tygodniu ogłosiłam konkurs na stanowisko dyrektora stołecznego biura kultury. Zależy mi na tym, żeby do konkursu zgłosili się ludzie kreatywni, mający doświadczenie w zarządzaniu w obszarze kultury, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie, jakim jest wspólna praca nad wdrożeniem Uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie przyjęcia Programu Rozwoju Kultury. Zapraszam do udziału w tym konkursie. Zapewniam, że wybrana osoba dostanie moje wsparcie we wprowadzaniu PRK i że wspólnie z Wami będzie mogła współdecydować o kierunku, w jakim pójdziemy.

W ramach Programu Rozwoju Kultury od kilku miesięcy działają Społeczna Rada Kultury i Zespół Sterujący. Oba zespoły pracują nad zbudowaniem programów operacyjnych. Chcemy zrekonstruować i poszerzyć ich strukturę tak, aby odzwierciedlała wszystkie rodzaje aktywności kulturalnej obecne w naszym mieście.

Proszę Was o zaangażowanie w te działania. Są obszary, które powinny się przeobrazić, są takie, które funkcjonują dobrze i należy je rozwijać. Wiem jednak, że potrzebuję do tego Waszego wsparcia. Wsparcia twórców, świadomych odbiorców, zaangażowanych mieszkańców.

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent m.st. Warszawy”

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: