Bezdomny taki jak ty

//Jak to jest być bezdomnym? Na to pytanie potrafią odpowiedzieć tylko ci, którym przyszło żyć na ulicy. W oparciu o ich historie zrodził się spektakl „Na huśtawce”. Wstrząsajmy, bo prawdziwy aż do bólu.//

Przedstawienie w reżyserii Marioli Daszkiewicz-Konopczyńskiej powstało w Teatrze Pedagogium, działającym przy Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium. Scenariusz stworzyła Maria Lewandowska z inspiracji opowieściami warszawskich bezdomnych.

Na scenie zobaczyć można osiem osób. Jeszcze w dniu premiery, czyli przed niespełna rokiem wszystkie były bezdomne. Dziś dwóm udało się znaleźć dom, znaleźć pracę, „powrócić”.

Uczestniczyłam wczoraj w ich próbie generalnej do dzisiejszego występu (niestety zamkniętego dla szerszej publiczności). Spodziewałam się oczywiście, że sztuka ta wywrze na mnie duże wrażenia. Nie spodziewałam się jednak, że aż takie.

Po pierwsze zaskoczyły  mnie umiejętności aktorskie uczestników projektu (są naprawdę na wysokim poziomie!). Po drugie łatwość opowiadania o sobie w sposób bezpośredni i daleki od stereotypów. Bo kogo dziś widzisz, myśląc „bezdomny”? Pijaka czy narkomana? Tymczasem, po wyjściu z tej sztuki możesz zobaczyć w nim samego siebie, zdać sobie sprawę jak przewrotny bywa los…

na hustawce

fot.: aba

O tej przewrotności wkrótce ta sama ekipa opowie w nowym spektaklu. Właśnie rozpoczynają się przygotowania…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: