Z teatralnych magazynów

//Choć patrząc za okno ciężko w to uwierzyć, to wiosna zbliża się już wielki krokami. Mieszkańcy miasta wietrzą szafy, a teatry magazyny. Co kryje się w tych drugich można było sprawdzić w Teatrze Polskim.//

Kiermasze teatraliów, kostiumów i rekwizytów to podobno stara tradycja. Raz na jakiś czas organizuje je kilka warszawskich teatrów. Dla mnie, miłośniczki garażówek i targowisk, niedzielny poranek w teatrze przy Karasia to jednak nowe odkrycie.

Teatr w swoim foyer wystawił na sprzedaż kilkaset ubrań rekwizytów – większości przypadków opisanych nazwą spektakli, w których były używane. Wszystko oczywiście ręcznie wykonane, niepowtarzalne, a do tego stosunkowo niedrogie (w przedziale mniej więcej od 10 do 200 zł).

Nic więc dziwnego, że co ciekawsze przedmioty rozeszły się dosłownie w kwadrans! Kojarzycie krążące po sieci filmiki z dostaw towaru w sklepach z używaną odzieżą. Tu było podobnie. Tyle, że bardziej kulturalnie ;)

IMG_6040

IMG_6045

IMG_6046

Kto chce przekonać się na własnej skórze jak to wygląda, wkrótce będzie miał ku temu okazję. Kolejny kiermasz Teatr Polski organizuje 26 maja w ramach „Majówki na Skarpie”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: